Sveiki atvykę į Druskininkus! Kviečiame susipažinti su unikalia mūsų krašto istorija, kultūra bei apylinkėmis. Čia sužinosite apie labiausiai mieste lankomas vietas, žymius žmones bei Druskininkų kurorto atsiradimą.
Druskininkai nuo seno garsėja mineraliniais vandenimis. Miesto vardas susijęs su mineralinių druskų turinčiomis versmėmis, o miesto pavadinimui artimas žodis „druskininkas“ apibūdina asmenį, kuris verčiasi druskos gamyba bei pardavimu. Druskininkų šaltinių gydomąja galia pirmieji įsitikino vietos gyventojai, kurie pastebėjo, kad pabraidžiojus po kai kuriuos panemunės šaltinius greičiau išgyja žaizdotos kojos. Pirmieji Druskininkų mineralinio vandens tyrėjai ir gydytojai buvo vietos valstietis Pranas Suraučius, kuris dar XVIII a. pirmasis pastebėjo stebuklingų vandenų gydomąsias savybes, Gardino farmacininkas Rumelis, gydytojai Aniceta Renje, Ksaveras Volfgangas bei Jonas Pileckis. Šie žmonės dirbo Druskininkuose ir tapo kurortinio gydymo pradininkais. Vilniaus universiteto profesoriui Ignacijui Fonbergui atlikus ir paskelbus mineralinio vandens cheminės sudėties tyrimus, Rusijos imperatorius Nikolajus I patvirtino Druskininkų kurorto įkūrimo projektą.
XIX a. vid.-XX a. pr. tapo kurorto klestėjimo periodu, kai Druskininkai buvo ne tik gydymo sūriaisiais šaltiniais, purvu ir kumysu traukos objektu, bet ir pramogų vieta – čia vykdavo koncertai, spektakliai, šokiai. Prieš pirmąjį Pasaulinį karą Druskininkai pagal lankomumą užėmė trečiąją vietą carinėje Rusijoje po Krymo ir Kaukazo kurortų. 1924-1939 m. Druskininkuose dirbo jauna gydytoja Eugenija Levicka, įkūrusi istorinį sveikatingumo parką. Jame poilsiautojai buvo gydomi saule, oru ir judesiu. Vėliau jos veiklą tęsė ir sveiką gyvenseną propagavo garsus Druskininkų gydomosios veiklos inovatorius Karolis Dineika.
Druskininkus garsina ne tik mineraliniai vandenys ir sveikatinimo paslaugos, bet ir pasaulinę šlovę pelnę menininkai. Čia kūrė lietuvių dailininkas ir kompozitorius M. K. Čiurlionis, gimė pasaulinio garso skulptorius modernistas Žakas Lipšicas (Jacąues Lipchitz). 1963 m. name, kuriame XIX a. pab.- XX a. pr. gyveno M. K. Čiurlionis su šeima, įkurtas M.K. Čiurlionio memorialinis muziejus. M.K. Čiurlionis Druskininkuose nupiešė daug paveikslų, parašė muzikos kūrinių, su meile minėjo Druskininkus savo laiškuose ir iki gyvenimo pabaigos nepamiršo tėvų namų.
Pasaulinį žinomumą pelnęs skulptorius Žakas Lipšicas, gimęs Druskininkuose, gyveno čia iki 17 metų. Dirbdamas įvairiose pasaulio šalyse Ž. Lipšicas niekada nepamiršo savo gimtojo miesto. Šiandien Šv. Jokūbo gatvėje esantis viešbutis – žymaus skulptoriaus tėvo kūrinys, o šalia priešais esančios medinės vilos stovi Ž. Lipšico biustas.
Dabar Druskininkai yra modernus ir gausiai lankomas tarptautinis kurortas, teikiantis aukštos kokybės sveikatinimo, turizmo, rekreacijos paslaugas bei užtikrinantis aukštą gyvenimo kokybę. Kurorto lankomumui nedaro įtakos sezonai, kadangi atvykę turistai dauguma Druskininkų paslaugų gali naudotis bet kuriuo metų laiku. Ištisus metus veikia gydyklos, sanatorijos, viešbučiai, didžiausi Baltijos šalyse vandens parkas ir slidinėjimo kompleksas, o 2015 m. virš Nemuno įrengtas Lynų kelias – vienintelis Lietuvoje keleivinis lyninis keltuvas, jungiantis du lankomiausius Druskininkų turistinius objektus – Vandens parką ir „Snow Areną“. Mieste įrengta daug parkų, muziejų, apylinkėse gausu kaimo turizmo sodybų, kuriose gražios gamtos apsuptyje kurorto svečiai mėgaujasi tyru oru ir ramybe. Druskininkuose trykšta net 12 mineralinio vandens šaltinių, o dėl miestą supančių pušynų bei daugybės vandens telkinių oras yra išskirtinai švarus. 2003 m. žurnalo „Newsweek“ paskelbtame dešimties geriausių kurortų, į kuriuos verta nuvykti, sąraše Druskininkai paminėti kaip geriausias Europoje balneologijos kurortas.
Kurorte nuolat vyksta ir daug gražių, tradicija tapusių, renginių. Kasmet vietinius ir turistus džiugina Druskininkų kurorto šventė, Narcizų žydėjimo šventė, tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“, tarptautinis literatūros festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo”, tarptautinis konkursas - festivalis „Muzika be sienų”, atsisveikinimo su vasara šventė ir dar daug kitų. Įspūdingos kurorto šventės metu lankytojams siūloma gausybė pramogų ir renginių, vyksta teatralizuota eisena. Ankstyvą pavasarį, narcizų žydėjimo šventės metu, Vijūnėlės parke žiedus išskleidžia virš 200 tūkst. narcizų jūra, o tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ primena apie vieno žymiausio Lietuvos menininko, kompozitoriaus ir dailininko kūrybą.
Kviečiame Jus dalyvauti mūsų tradiciniuose renginiuose ir aplankyti Druskininkų kurortą, kuriame galėsite ilsėtis gamtoje, mėgautis įvairiomis laisvalaikio pramogomis, mineralinių vandenų gydyklomis ir SPA teikiamais malonumais. Ramybė ir atgaiva Jūsų kūnui ir sielai čia – garantuota!