Keliaudami šiuo maršrutu aplankysite Šeštokų geležinkelio stotį - iš jos 1941 m. birželio 14-ąją į Sibirą buvo pradėti tremti šviesiausi Lietuvos žmonės. Vėliau nuvyksite į etnografinę Prano Dzūko sodybą, joje susipažinsite su XX a. pradžios Dzūkijos kaimo buitimi. Kelionės pabaigoje aplankysite Kalniškės mišką, kuriame 1945 m. įvyko vienas didžiausių Lietuvos partizanų mūšių su sovietų kariuomene.
Šeštokų geležinkelio stotis buvo pastatyta Rusijos caro laikais. Iš jos 1941 m. birželio 14-ąją į Sibirą buvo pradėti tremti šviesiausi Lietuvos žmonės. Lietuvos tremtiniams pagerbti skverelyje prie geležinkelio stoties pastatytas kryžius bei paminklas. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, Šeštokai tapo Lietuvos vartais į Europą.
Skaityti daugiauEtnografinė Prano Dzūko sodyba – tarsi senelių namai, kuriuose jaunoji karta gali susipažinti su praeitimi, vyresnė – prisiminti vaikystę, o senjorų karta – atminti savo jaunystės laikus. Erdviuose pastatuose saugomi didelių matmenų eksponatai: aliejaus spaudimo aparatas, skiedrų gaminimo įrenginys, kuliamoji ir kt. Sodyba atspindi XX a. pradžios Dzūkijos kaimo buitį.
Skaityti daugiau1945 m. gegužės 16 d. Kalniškės miške įvyko vienas didžiausių Lietuvos partizanų mūšių su sovietų kariuomene. Užvirė arši kova, kurios metu žuvo 44 partizanai ir apie kelis šimtus jų priešų. Dabar Kalniškės mūšio vietoje stūkso paminklas žuvusiems partizanams atminti, kasmet šioje vietoje rengiami kovotojų pagerbimo renginiai. Susipažinti su mūšio eiga ir jo istorija galima vaikščiojant Kalniškės mūšio pažintiniu taku.
Skaityti daugiau
Atsiliepimai