Šis maršrutas nuves Jus į vietas, kurios mena apie Lietuvos kovas už laisvą ir nepriklausomą valstybę. Aplankysite istorijos kupiną rezistencijos ir tremties muziejų Druskininkuose, aplankysite vietą, kurioje kovojo ir žuvo partizanai, užsuksite į Pietų Lietuvos partizanų srities vado Adolfo Ramanausko-Vanago tėviškės sodybą bei aplankysite Šeštokų geležinkelio stotį, iš kurios 1941 m. birželio 14-ąją į Sibirą buvo pradėti tremti šviesiausi Lietuvos žmonės.
Mergelių akys – mažas pelkėtas ežerėlis, telkšantis pušynų apsuptoje dauboje. Ežerėlis sudarytas iš dviejų vandens telkinių, sujungtų sąsiauriu. Iki Mergelių akių veda poilsinis takelis, rytiniame krante įrengtas lieptelis, nuo kurio galima mėgautis gamtos ramybe. Šalia ežerėlio stovi memorialas žuvusiems Dainavos apygardos Merkio, vėliau Kazimieraičio rinktinės partizanams atminti. Jų palaikai dar 1944-1953 m. buvo sumesti į Mergelių akių ežerą.
Skaityti daugiauDruskininkų rezistencijos ir tremties muziejus vertinamas kaip vienas geriausių Lietuvoje muziejų, skirtų sovietinės okupacijos laikotarpiui atminti. Muziejuje sukaupta apie du tūkst. eksponatų: nuotraukų, dokumentų, tremtyje sukurtų rankdarbių ir kitų relikvijų iš tremties ir pasipriešinimo laikotarpio.
Skaityti daugiauBestraigiškės miške atstatytas autentiškas partizanų bunkeris – relikvinė vieta, menanti mūsų šalies kovų už laisvę istoriją. 1951 m. Bestraigiškės miške žuvo šeši Šarūno rinktinės Mindaugo ir Juozapavičiaus tėvūnijų partizanai.
Skaityti daugiauGenerolas Adolfas Ramanauskas-Vanagas – Pietų Lietuvos partizanų srities vadas, garsus kovotojas už nepriklausomybę. 1936 m. A. Ramanauskas baigė „Žiburio“ gimnaziją Lazdijuose, o 1945 m. tapo partizanu. Lazdijuose, A. Ramanausko vardu pavadintoje aikštėje, atidengtas partizanui atminti skirtas paminklas, sukurtas skulptoriaus Jono Jagėlos.
Skaityti daugiauAdolfas Ramanauskas-Vanagas – svarbi Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio asmenybė, 1949 m. vasario 16-osios deklaracijos signataras. A. Ramanauskas-Vanagas gimė 1918 m. JAV, o į Lietuvą su tėvais atvyko 1921 metais. Gyveno Bielėnų kaime, Lazdijų rajono savivaldybėje, kur iki dabar sodybos namo vietoje yra išlikę stambių akmenų pamatai.
Skaityti daugiau1945 m. gegužės 16 d. Kalniškės miške įvyko vienas didžiausių Lietuvos partizanų mūšių su sovietų kariuomene. Užvirė arši kova, kurios metu žuvo 44 partizanai ir apie kelis šimtus jų priešų. Dabar Kalniškės mūšio vietoje stūkso paminklas žuvusiems partizanams atminti, kasmet šioje vietoje rengiami kovotojų pagerbimo renginiai. Susipažinti su mūšio eiga ir jo istorija galima vaikščiojant Kalniškės mūšio pažintiniu taku.
Skaityti daugiauŠeštokų geležinkelio stotis buvo pastatyta Rusijos caro laikais. Iš jos 1941 m. birželio 14-ąją į Sibirą buvo pradėti tremti šviesiausi Lietuvos žmonės. Lietuvos tremtiniams pagerbti skverelyje prie geležinkelio stoties pastatytas kryžius bei paminklas. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, Šeštokai tapo Lietuvos vartais į Europą.
Skaityti daugiau
Atsiliepimai